IMG_0755

Żeglowanie do zatoki śmietnikowej

Styl życia
wstecz
Żeglowanie do zatoki śmietnikowej

Zero waste to fantastyczny trend, który rozwija się w szalonym tempie, co nas bardzo cieszy. Sami ulegliśmy tematowi jakiś czas temu po jakichś świętach, kiedy to żeglowaliśmy z żółtymi workami do zatoki śmietnikowej z częstotliwością tramwajów w centrum miasta, to było przerażające. Tony plastiku. Postanowiliśmy, że urodziny trzyletniej córki też będą inne. Tym bardziej, że odbywają się dokładnie w okresie poświątecznym.

 

Przerażał nas kierunek, w jakim idą wszystkie święta. Nie ten właściwy, totalnie nie ten. Poprosiliśmy gości o to, by zamiast prezentów, jeśli już koniecznie chcą coś ze sobą przynieść, wybrali cokolwiek z linka, jaki im podesłaliśmy. Strona schroniska dla bezdomnych psów, które znajduje się niedaleko nas, ma zakładkę „nasze potrzeby”, tam na pewno każdy znajdzie coś, co może zakupić. W dniu urodzin, córcia witała wszystkich dzikimi tańcami i okrzykami, nie oczekując niczego cieszyła się z obecności swoich bliskich. Ominął nas rytuał odpakowywania prezentów, czajenia się z nimi w kącie, z resztą dzieciaków na plecach, z błagalnym „a dasz się pobawić?”.

 

Niczym niezmącona czysta radość, tort, świeczki i „sto lat”, a na drugi dzień spakowaliśmy wszystko do bagażnika i pojechaliśmy do najbliższego OTOZ-u. Opowiedzieliśmy Małej co to za miejsce, pokazaliśmy psiaki i wytłumaczyliśmy, dlaczego tam jesteśmy i po co. Zapamiętała, że Pani nasypie jej karmy do miseczek i da głodnym pieskom i że to dzięki niej będą miały pyszny obiadek. Na koniec zdjęcie na pamiątkę i świadomość dobrej idei i pięknych urodzin. Aha, ani jednego kursu na zatokę śmietnikową!

 

IMG_0755IMG_5548IMG_0783IMG_7371

 

Fitness Authority Sp. z o.o.

ul. Konna 40

80-174 Otomin

NIP: 9571037001

REGON: 221006572

KRS: 0000355208

 

Klienci indywidualni: kontakt@sogood.pl

Klienci biznesowi: zamowienia@sogood.pl

Telefon: 58 347-06-04