IMG_8144_jpg

Śniadanie w duchu zero waste

Zdrowe przekąski
wstecz
Śniadanie w duchu zero waste
HUMMUS Z MASŁEM ORZECHOWYM

Podsychająca kasza jaglana z wczorajszego śniadania, połowa michy hummusu, który wjechał na stół przed chwilą, prosty jak budowa cepa: ugotowana ciecierzyca, wcześniej przez noc namoczona, zamiast tahiny- Good Słój pełen Miazgi z Nerkowców, sok z cytryny, ząbek czosnku, oliwa i płyn z odciśniętej fasoli z puszki (fasola za chwilę się przyda), sól - to wszystko zblendowane na gładką masę i tyle :)

 

GOFRY Z RESZTEK CIECIERZYCY I KASZY JAGLANEJ

Resztka hummusu ląduje w misce, reszta kaszy, mleko owsiane, dwa jajka, odrobina mąki (jakiejkolwiek), coby się kleiło - to wszystko zblendowane wzorem wcześniejszego hummusu, konsystencja lekko lejąca - jak na gofry, So Good Cooking Spray, żeby się przy sobocie nie upaprać olejem i gotowe, teraz tylko upiec gofry i poranny zamiennik chleba jak się patrzy!

 

NIBY SZAKSZUKA

Na patelni przypiekają się pomidorki koktajlowe na oliwie z odrobiną masła, do nich wrzucam fasolę z puszki, co to płyn z niej wylądował w hummusie, chwilkę podpiekam razem, żeby sosik z pomidorków pokrył fasolę, odstawiam po chwili i wrzucam trochę porwanego w rękach awokado. I tyle Drodzy Państwo! Opcjonalnie można wbić do tego jajka i będzie szakszuka <3

 

Marynka podziękowała z wdziękiem za fasolkę, a gofra posypała cukrem pudrem, także ten... No można? Można...

 

Śniadanie pożywne i wartościowe, no i nic się nie zmarnowało.

IMG_8134_jpgIMG_8144_jpgIMG_8140_jpgIMG_8151_jpg

 

Fitness Authority Sp. z o.o.

ul. Konna 40

80-174 Otomin

NIP: 9571037001

REGON: 221006572

KRS: 0000355208

 

Klienci indywidualni: kontakt@sogood.pl

Klienci biznesowi: zamowienia@sogood.pl

Telefon: 58 347-06-04