kolagen-bg

Brakuje Ci kolagenu? Stosuj suplementację , by cieszyć się życiem

Styl życia
wstecz
Brakuje Ci kolagenu? Stosuj suplementację , by cieszyć się życiem

Kolagen to klej naszego organizmu. Białko, na którym opierają się kości i stawy oraz ścięgna i więzadła, które stabilizują nasz narząd ruchu. Gdy go brakuje – a z pewnością każdej z nas zabraknie! Obserwujemy strzykanie w  stawy, bole kolan, wypadają włosy i kruszą się paznokcie. Czy suplementacja kolagenu daje zauważalny efekt?

 

Około roku temu zaczęłam dodawać kolagen do mojej porannej herbaty. Artretyzm ustępował powoli, lecz z pewnością. Dziś żyję bez bólu, a za kilka miesięcy kończę 60 lat! Będę go zażywać codziennie do końca życia!

 

Zacząłem trenować, by poprawić mój wynik w biegu na 1 milę (ok. 1,61 km – przyp. aut.). Chciałem pokonać ją w 7 minut. Dała o sobie znać kontuzja kolana z czasów gry w piłkę nożną. Nie mogłem uklęknąć – tak bolało. Zacząłem przyjmować peptydy kolagenu wołowego, codziennie po 20 gramów. Po 4 dniach moje kolano wróciło do normalności, a po dwóch tygodniach było jak nowe!

 

Tak, używam kolagenu w proszku – dodaję go codziennie do mojego proteinowego shake'a. Stosuję go od 6 miesięcy, a moja skóra i paznokcie rosną jak szalone. Suplement pomógł mi również w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.

 

Te opinie nie pochodzą ze strony internetowej żadnego z producentów suplementu kolagenowego. To prawdziwe historie użytkowników portalu YouTube, zamieszczone pod filmikiem jednego z amerykańskich edukatorów fitness i zdrowego stylu życia. Kolagen jest skuteczny! Wiemy to m.in. dzięki licznym badaniom, prowadzonym na rozmaitych uniwersytetach, jak również z obserwacji zwyczajów kultur świata.

 

 

 

 

Twarde dowody na skuteczność kolagenu

 

Zwróćmy się do tych pierwszych. W jednym z badań skuteczności kolagenu, podawano go przez 8 tygodni kobietom w wieku od 45 do 65 lat. Właściwie połowa z grupy 114 pań spożywała 2,5 grama kolagenu dziennie, druga połowa natomiast – placebo. Podaje się je, by wyodrębnić wpływ siły sugestii na wyniki prowadzonych badań (co ciekawe, placebo w wielu przypadkach również odnosi skuteczność, choć nie tak wysoką jak badane substancje). Grupa osób przyjmujących kolagen po wyznaczonym czasie zauważyła znaczącą poprawę stanu skóry, określając ją jako redukcję zmarszczek o 20%. Poprawiła się też elastyczność skóry badanych pań.


Okazało się, że przyjmowany kolagen sam w sobie nie tylko uzupełnia nasze zapasy. Stymuluje również organizm do produkcji własnego cennego białka. Naukowcy ustalili, że ilość kolagenu wytwarzanego w organizmach badanych kobiet wzrosła aż o 65%!

 

 

Perfect Collagen sprawdza się w kuchni

Niektórzy lekarze są zdania, że najlepiej przyswajalny kolagen to ten, który trafia do naszych organizmów prosto z garnka. Mieszkańcy krajów Azji Południowo-Wschodniej czy Afryki gotują zupę z krowiej głowy i chrząstek nie tylko z przyczyn ekonomicznych, ale dla drogocennego kleju. Im bardziej konsystencja przypomina żelatynę, tym potrawa dla nich smaczniejsza – i bogatsza w kolagen!


Kolagen wołowy Perfect Collagen to idealny suplement dla Ciebie, jeśli nie masz zamiaru wysysać krowich chrząstek ani gotować rosołu na kurzych łapkach. Jednak i kolagen w proszku może stać się składnikiem pomysłowych potraw. Możesz go dodać do smoothie, jogurtu lub napoju. Możesz go zapiec z jajkami w kokilkach, dodać do zupy kremu, a nawet wykorzystać jako żelatynę w domowych żelkach. Inspirację znajdziesz w internecie, również na naszym blogu!


Pamiętaj, że przyjmowanie kolagenu wołowego powinno iść w parze ze zdrową dietą i dobrym stylem życia: mało stresu, więcej ruchu. Dużo cukru w codziennym jedzeniu czy nadmierna ekspozycja skóry na słońce przyśpiesza utratę kolagenu z organizmu – naturalnie rozpoczyna się ona średnio w trzeciej dekadzie życia, by w okresie menopauzy znacznie przybrać na sile.

 

 

Zalety kolagenu wołowego

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że suplementacja kolagenem:

  • redukuje zmarszczki i poprawia elastyczność skóry – to dzięki kolagenowi typu I, który zawarty jest w naszym Perfect Collagen;
  • wspomaga regenerację mięśni, zwłaszcza po intensywnym treningu. Kolagen wołowy dostarcza również kolagenu typu III, niezbędnego do odbudowy tkanki mięśniowej po dużym wysiłku;
  • redukuje ból stawów, stymulując organizm do produkowania „własnego” kolagenu;
  • wpływa na lepszy sen – zawarta w kolagenie glicyna utrzymuje organizm w optymalnej temperaturze, zapewniającej efektywny wypoczynek. Upraszczając, „ochładza” go;
  • ma pozytywny wpływ na wątrobę – pobudza przepływ żółci, przeciwdziałając tym samym jej zastojom;
  • pomaga w regulacji ciśnienia krwi, wspomaga oczyszczanie ścian tętnic z tłuszczu.

---->>>> CZYTAJ O KOLAGENIE RYBIM <<<<----

Perfect Collagen to kompozycja hydrolizowanego kolagenu wołowego, któremu towarzyszy specjalne połączenie glukozaminy, chondroityny i metylosulfonylometanu – to składniki odpowiadające za produkcję mazi stawowej i płynu w stawach. W wysokiej jakości mieszance Perfect Collagen znajdziesz również witaminę C, pochodzącą z kwasu L-askorbinowego, owoców dzikiej róży i ekstraktu z owoców aceroli. Obecność witaminy C odpowiada za prawidłową syntezę kolagenu w organizmie człowieka.

 

Te składniki, będą działać synergistycznie dla Twojego zdrowia każdego dnia, gdy wsypiesz czubatą łyżkę Perfect Collagen do ulubionego koktajlu czy jogurtu.

 

 


Zamów swój Perfect Collagen i sprawdź, jak wiele dobra może przynieść w Twoim życiu zdrowy nawyk!

 

 

Dlaczego Chinki jedzą płetwy rekina, czyli o zaletach kolagenu morskiego

 

 

 

Kolagen w ciele człowieka nazywany jest klejem bądź rusztowaniem, na którym opierają się wszystkie tkanki ludzkiego ciała. Według dermatolożki Whitney Bowe (autorki książki Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra), ów rodzaj białka stanowi aż 75% suchej masy skóry – czyli wagi skóry z pominięciem elementów płynnych.

 

To nie jest groźba ani przestroga, jednak w pewnym momencie życia każda z nas zaczyna tracić kolagen. Czy można go skutecznie uzupełnić? Który z rodzajów kolagenu wybrać? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do dalszej części artykułu.

 

Każda z nas traci kolagen

 

Trudno przeoczyć symptomy niedoboru kolagenu w organizmie. Gdy coraz więcej włosów pozostaje na grzebieniu, (naturalne) paznokcie łamią się zaraz po wyjściu od manikiurzystki, a w kolanach czujesz strzykający ból w trakcie podnoszenia się, chodzenia, stania – ciało daje znać, że brakuje mu cennego białka.
Doktor Whitney Bowe twierdzi, że każda z nas zaczyna tracić zapasy kolagenu gdzieś pośrodku trzeciej dekady życia. Najpierw około 1 procenta rocznie, z upływem lat nieco więcej, a w trakcie 5 pierwszych lat menopauzy aż jedną trzecią kolagenu znajdującego się w tkankach organizmu! Czy to nie za późno na suplementację? Badania wykonane przez grupę naukowców z KGK Science Inc. w lipcu 2020 r. wykazały, że przyjmowanie kolagenu morskiego („freshwater marine collagen”) widocznie poprawiło wygląd skóry u kilkudziesięciu kobiet powyżej 45 roku życia.

 


Kobietom w wieku 45 – 60 lat podawano 10 gramów kolagenu morskiego dziennie przez 12 tygodni, osiągając redukcję zmarszczek o 35%. To różnica z pewnością widoczna dla gołego oka! Badane stwierdziły 9-procentową poprawę w stanie ogólnym skóry, a także zauważyły, że jej elastyczność, blask i jędrność poprawiły się niemal o jedną czwartą. W raporcie z badań (link podany w przypisie) można podejrzeć zdjęcia twarzy kobiet przed i po suplementacji.

 

 

Ciągnie się w ustach? To źródło kolagenu

 

W krajach, w których trudno przyszłoby Ci kupić coś do zjedzenia na targowym straganie, bo obawiałabyś się, że to co jesz, okaże się okiem/płetwą/jelitem lokalnego zwierzęcia, spożywanie wyżej wymienionych ma wymiar nie tylko smakowy (serio! Chińczycy szczególnie lubują się w galaretowatej konsystencji przysmaków, o czym pisała Fuchsia Dunlop w książce Płetwa rekina i syczuański pieprz. (...)), ale i praktyczny. Rybie łuski, płetwy i inne „ciągnące się” przysmaki są źródłem tak cennego dla naszego organizmu kleju. To nic innego jak kolagen morski, zawarty w naszym Beauty Marine Collagen.
Kolagen morski (na rynku suplementów pojawia się jeszcze kolagen wołowy i wieprzowy) cieszy się szczególną popularnością. Wytwarzany ze skóry i ości ryb, skorupiaków i innych morskich stworzeń, spełnia warunki zrównoważonej produkcji. To, co w naszej szerokości geograficznej niejadalne, nie zostaje zmarnowane. Trafia do naszych organizmów w postaci niezwykle cennego białka. Postrzegany jest jako najbardziej świeży – za sprawą wody morskiej i delikatnych wodnych organizmów, a także wyrafinowany.

 

 

Beauty Marine Collagen – kolagen, który lubisz

 

Niektórzy specjaliści polecają swoim pacjentkom przyjmowanie kolagenu w naturalnej postaci. Zdają sobie jednak sprawę, że trudno znaleźć osoby chętne na gotowanie rosołu z kurzymi łapkami czy zupy rybnej w stylu rosyjskiej uchy, w której do gara trafiają całe rybne korpusy, od ogona aż po głowę. Najbardziej znamienity gość lub domownik dostaje oko – to z kolei chińska tradycja.

Ty możesz wybrać kolagen, jaki lubisz. Kolagen morski w formie spożywanego doustnie proszku również cechuje się wysoką przyswajalnością, a także wygodą przyjmowania. W przyjaznym dla oka opakowaniu SoGood kolagen rybi Peptan® F zamknięty został w formie peptydów, wzbogacony smakiem owoców dzikiej róży, camu camu, baobabu i aceroli. Możesz go dodawać do jogurtu, soku lub smoothie, tworząc smakowitą i niezwykle wartościową przekąskę.

 

Co wyróżnia kolagen morski?

 

  • Wysoka przyswajalność,
  • udowodniona skuteczność – przeprowadzono liczne badania,
  • zrównoważona produkcja,
  • niskie ryzyko zawartości substancji niepożądanych,jest wybierany przez przedstawicieli wyznań, w których zabrania się spożywania produktów odzwierzęcych (np. wołowych lub wieprzowych).

Czy kolagen można efektywnie uzupełnić, by zredukować lwią zmarszczkę i pajączki wokół oczu? W wieku 30-kilku lat, być może. Tracenie kolagenu przez organizm jest procesem naturalnym i nieodzownym, jednak przyjmując Beauty Marine Collagen regularnie, możesz zapewnić sobie łagodniejsze przejście w kolejny etap dojrzałości.

 


Warto pamiętać, by w parze z suplementacją zachować zdrową dietę i zapewnić sobie odpowiednią porcję ruchu. Takie połączenie – to już cudowna pigułka!

 

 

image_50398721unnamed-2image_50429441 1Pefrect_colagen

 

Fitness Authority Sp. z o.o.

ul. Konna 40

80-174 Otomin

NIP: 9571037001

REGON: 221006572

KRS: 0000355208

 

Klienci indywidualni: kontakt@sogood.pl

Klienci biznesowi: zamowienia@sogood.pl

Telefon: 58 347-06-04