kolagen-bg

Brakuje Ci kolagenu? Stosuj suplementację, by cieszyć się życiem

Styl życia
wstecz
Brakuje Ci kolagenu? Stosuj suplementację, by cieszyć się życiem

Kolagen to klej naszego organizmu. Białko, na którym opierają się kości i stawy oraz ścięgna i więzadła, które stabilizują nasz narząd ruchu. Gdy go brakuje – a z pewnością każdej z nas zabraknie! Obserwujemy strzykanie w  stawy, bole kolan, wypadają włosy i kruszą się paznokcie. Czy suplementacja kolagenu daje zauważalny efekt?

 

Około roku temu zaczęłam dodawać kolagen do mojej porannej herbaty. Artretyzm ustępował powoli, lecz z pewnością. Dziś żyję bez bólu, a za kilka miesięcy kończę 60 lat! Będę go zażywać codziennie do końca życia!

 

Zacząłem trenować, by poprawić mój wynik w biegu na 1 milę (ok. 1,61 km – przyp. aut.). Chciałem pokonać ją w 7 minut. Dała o sobie znać kontuzja kolana z czasów gry w piłkę nożną. Nie mogłem uklęknąć – tak bolało. Zacząłem przyjmować peptydy kolagenu wołowego, codziennie po 20 gramów. Po 4 dniach moje kolano wróciło do normalności, a po dwóch tygodniach było jak nowe!

 

Tak, używam kolagenu w proszku – dodaję go codziennie do mojego proteinowego shake'a. Stosuję go od 6 miesięcy, a moja skóra i paznokcie rosną jak szalone. Suplement pomógł mi również w chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.

 

Te opinie nie pochodzą ze strony internetowej żadnego z producentów suplementu kolagenowego. To prawdziwe historie użytkowników portalu YouTube, zamieszczone pod filmikiem jednego z amerykańskich edukatorów fitness i zdrowego stylu życia. Kolagen jest skuteczny! Wiemy to m.in. dzięki licznym badaniom, prowadzonym na rozmaitych uniwersytetach, jak również z obserwacji zwyczajów kultur świata.

 

 

 

 

Twarde dowody na skuteczność kolagenu

 

Zwróćmy się do tych pierwszych. W jednym z badań skuteczności kolagenu, podawano go przez 8 tygodni kobietom w wieku od 45 do 65 lat. Właściwie połowa z grupy 114 pań spożywała 2,5 grama kolagenu dziennie, druga połowa natomiast – placebo. Podaje się je, by wyodrębnić wpływ siły sugestii na wyniki prowadzonych badań (co ciekawe, placebo w wielu przypadkach również odnosi skuteczność, choć nie tak wysoką jak badane substancje). Grupa osób przyjmujących kolagen po wyznaczonym czasie zauważyła znaczącą poprawę stanu skóry, określając ją jako redukcję zmarszczek o 20%. Poprawiła się też elastyczność skóry badanych pań.


Okazało się, że przyjmowany kolagen sam w sobie nie tylko uzupełnia nasze zapasy. Stymuluje również organizm do produkcji własnego cennego białka. Naukowcy ustalili, że ilość kolagenu wytwarzanego w organizmach badanych kobiet wzrosła aż o 65%!

 

 

Perfect Collagen sprawdza się w kuchni

Niektórzy lekarze są zdania, że najlepiej przyswajalny kolagen to ten, który trafia do naszych organizmów prosto z garnka. Mieszkańcy krajów Azji Południowo-Wschodniej czy Afryki gotują zupę z krowiej głowy i chrząstek nie tylko z przyczyn ekonomicznych, ale dla drogocennego kleju. Im bardziej konsystencja przypomina żelatynę, tym potrawa dla nich smaczniejsza – i bogatsza w kolagen!


Kolagen wołowy Perfect Collagen to idealny suplement dla Ciebie, jeśli nie masz zamiaru wysysać krowich chrząstek ani gotować rosołu na kurzych łapkach. Jednak i kolagen w proszku może stać się składnikiem pomysłowych potraw. Możesz go dodać do smoothie, jogurtu lub napoju. Możesz go zapiec z jajkami w kokilkach, dodać do zupy kremu, a nawet wykorzystać jako żelatynę w domowych żelkach. Inspirację znajdziesz w internecie, również na naszym blogu!


Pamiętaj, że przyjmowanie kolagenu wołowego powinno iść w parze ze zdrową dietą i dobrym stylem życia: mało stresu, więcej ruchu. Dużo cukru w codziennym jedzeniu czy nadmierna ekspozycja skóry na słońce przyśpiesza utratę kolagenu z organizmu – naturalnie rozpoczyna się ona średnio w trzeciej dekadzie życia, by w okresie menopauzy znacznie przybrać na sile.

 

 

Zalety kolagenu wołowego

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że suplementacja kolagenem:

  • redukuje zmarszczki i poprawia elastyczność skóry – to dzięki kolagenowi typu I, który zawarty jest w naszym Perfect Collagen;
  • wspomaga regenerację mięśni, zwłaszcza po intensywnym treningu. Kolagen wołowy dostarcza również kolagenu typu III, niezbędnego do odbudowy tkanki mięśniowej po dużym wysiłku;
  • redukuje ból stawów, stymulując organizm do produkowania „własnego” kolagenu;
  • wpływa na lepszy sen – zawarta w kolagenie glicyna utrzymuje organizm w optymalnej temperaturze, zapewniającej efektywny wypoczynek. Upraszczając, „ochładza” go;
  • ma pozytywny wpływ na wątrobę – pobudza przepływ żółci, przeciwdziałając tym samym jej zastojom;
  • pomaga w regulacji ciśnienia krwi, wspomaga oczyszczanie ścian tętnic z tłuszczu.

---->>>> CZYTAJ O KOLAGENIE RYBIM <<<<----

Perfect Collagen to kompozycja hydrolizowanego kolagenu wołowego, któremu towarzyszy specjalne połączenie glukozaminy, chondroityny i metylosulfonylometanu – to składniki odpowiadające za produkcję mazi stawowej i płynu w stawach. W wysokiej jakości mieszance Perfect Collagen znajdziesz również witaminę C, pochodzącą z kwasu L-askorbinowego, owoców dzikiej róży i ekstraktu z owoców aceroli. Obecność witaminy C odpowiada za prawidłową syntezę kolagenu w organizmie człowieka.

 

Te składniki, będą działać synergistycznie dla Twojego zdrowia każdego dnia, gdy wsypiesz czubatą łyżkę Perfect Collagen do ulubionego koktajlu czy jogurtu.

 

 


Zamów swój Perfect Collagen i sprawdź, jak wiele dobra może przynieść w Twoim życiu zdrowy nawyk!

 

 

Dlaczego Chinki jedzą płetwy rekina, czyli o zaletach kolagenu morskiego

 

 

 

Kolagen w ciele człowieka nazywany jest klejem bądź rusztowaniem, na którym opierają się wszystkie tkanki ludzkiego ciała. Według dermatolożki Whitney Bowe (autorki książki Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra), ów rodzaj białka stanowi aż 75% suchej masy skóry – czyli wagi skóry z pominięciem elementów płynnych.

 

To nie jest groźba ani przestroga, jednak w pewnym momencie życia każda z nas zaczyna tracić kolagen. Czy można go skutecznie uzupełnić? Który z rodzajów kolagenu wybrać? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do dalszej części artykułu.

 

Każda z nas traci kolagen

 

Trudno przeoczyć symptomy niedoboru kolagenu w organizmie. Gdy coraz więcej włosów pozostaje na grzebieniu, (naturalne) paznokcie łamią się zaraz po wyjściu od manikiurzystki, a w kolanach czujesz strzykający ból w trakcie podnoszenia się, chodzenia, stania – ciało daje znać, że brakuje mu cennego białka.
Doktor Whitney Bowe twierdzi, że każda z nas zaczyna tracić zapasy kolagenu gdzieś pośrodku trzeciej dekady życia. Najpierw około 1 procenta rocznie, z upływem lat nieco więcej, a w trakcie 5 pierwszych lat menopauzy aż jedną trzecią kolagenu znajdującego się w tkankach organizmu! Czy to nie za późno na suplementację? Badania wykonane przez grupę naukowców z KGK Science Inc. w lipcu 2020 r. wykazały, że przyjmowanie kolagenu morskiego („freshwater marine collagen”) widocznie poprawiło wygląd skóry u kilkudziesięciu kobiet powyżej 45 roku życia.

 


Kobietom w wieku 45 – 60 lat podawano 10 gramów kolagenu morskiego dziennie przez 12 tygodni, osiągając redukcję zmarszczek o 35%. To różnica z pewnością widoczna dla gołego oka! Badane stwierdziły 9-procentową poprawę w stanie ogólnym skóry, a także zauważyły, że jej elastyczność, blask i jędrność poprawiły się niemal o jedną czwartą. W raporcie z badań (link podany w przypisie) można podejrzeć zdjęcia twarzy kobiet przed i po suplementacji.

 

 

Ciągnie się w ustach? To źródło kolagenu

 

W krajach, w których trudno przyszłoby Ci kupić coś do zjedzenia na targowym straganie, bo obawiałabyś się, że to co jesz, okaże się okiem/płetwą/jelitem lokalnego zwierzęcia, spożywanie wyżej wymienionych ma wymiar nie tylko smakowy (serio! Chińczycy szczególnie lubują się w galaretowatej konsystencji przysmaków, o czym pisała Fuchsia Dunlop w książce Płetwa rekina i syczuański pieprz. (...)), ale i praktyczny. Rybie łuski, płetwy i inne „ciągnące się” przysmaki są źródłem tak cennego dla naszego organizmu kleju. To nic innego jak kolagen morski, zawarty w naszym Beauty Marine Collagen.
Kolagen morski (na rynku suplementów pojawia się jeszcze kolagen wołowy i wieprzowy) cieszy się szczególną popularnością. Wytwarzany ze skóry i ości ryb, skorupiaków i innych morskich stworzeń, spełnia warunki zrównoważonej produkcji. To, co w naszej szerokości geograficznej niejadalne, nie zostaje zmarnowane. Trafia do naszych organizmów w postaci niezwykle cennego białka. Postrzegany jest jako najbardziej świeży – za sprawą wody morskiej i delikatnych wodnych organizmów, a także wyrafinowany.

 

 

Beauty Marine Collagen – kolagen, który lubisz

 

Niektórzy specjaliści polecają swoim pacjentkom przyjmowanie kolagenu w naturalnej postaci. Zdają sobie jednak sprawę, że trudno znaleźć osoby chętne na gotowanie rosołu z kurzymi łapkami czy zupy rybnej w stylu rosyjskiej uchy, w której do gara trafiają całe rybne korpusy, od ogona aż po głowę. Najbardziej znamienity gość lub domownik dostaje oko – to z kolei chińska tradycja.

Ty możesz wybrać kolagen, jaki lubisz. Kolagen morski w formie spożywanego doustnie proszku również cechuje się wysoką przyswajalnością, a także wygodą przyjmowania. W przyjaznym dla oka opakowaniu SoGood kolagen rybi Peptan® F zamknięty został w formie peptydów, wzbogacony smakiem owoców dzikiej róży, camu camu, baobabu i aceroli. Możesz go dodawać do jogurtu, soku lub smoothie, tworząc smakowitą i niezwykle wartościową przekąskę.

 

Co wyróżnia kolagen morski?

 

  • Wysoka przyswajalność,
  • udowodniona skuteczność – przeprowadzono liczne badania,
  • zrównoważona produkcja,
  • niskie ryzyko zawartości substancji niepożądanych,jest wybierany przez przedstawicieli wyznań, w których zabrania się spożywania produktów odzwierzęcych (np. wołowych lub wieprzowych).

Czy kolagen można efektywnie uzupełnić, by zredukować lwią zmarszczkę i pajączki wokół oczu? W wieku 30-kilku lat, być może. Tracenie kolagenu przez organizm jest procesem naturalnym i nieodzownym, jednak przyjmując Beauty Marine Collagen regularnie, możesz zapewnić sobie łagodniejsze przejście w kolejny etap dojrzałości.

 


Warto pamiętać, by w parze z suplementacją zachować zdrową dietę i zapewnić sobie odpowiednią porcję ruchu. Takie połączenie – to już cudowna pigułka!

 

 

image_50398721unnamed-2image_50429441 1Pefrect_colagen

 

Fitness Authority Sp. z o.o.

ul. Konna 40

80-174 Otomin

NIP: 9571037001

REGON: 221006572

KRS: 0000355208

 

Klienci indywidualni: kontakt@sogood.pl

Klienci biznesowi: zamowienia@sogood.pl

Telefon: 58 347-06-04